Jak miec najlepszy rok w zyciu

Thursday, February 18, 2016

Hej wszystkim! Dzisiaj mam dla Was post z radami i pomysłami na to, żeby ten rok był najlepszym, jaki dotychczas mieliście. Wiem, że jest już połowa lutego, ale przecież każdy dzień to nowy początek i szansa na jakieś zmiany :)

Zrób wszystko, żeby spełnić swoje postanowienia noworoczne!
Wiadomo jak to jest z tymi postanowieniami. W grudniu czy styczniu spisujemy całą kartkę rzeczy, które chcemy zmienić, a pod koniec roku wszystko jest takie same jak wcześniej.
Tym razem postaraj się wprowadzać w swoim życiu zmiany powoli, małymi kroczkami. Chcesz jeść zdrowiej? Nie zmieniaj swojej diety z dnia na dzień o 180 st. a zacznij np. od ograniczenia słodyczy i słodkich napojów. Chcesz zacząć ćwiczyć? Załóż sobie, ze będziesz ćwiczyć 2/3 razy w tygodniu i z czasem zwiększaj tą liczbę. A może chcesz podróżować? Zacznij od weekendowych wycieczek nad jezioro, poza miasto czy do miasta, a w wakacje zorganizuj wyjazd na dłużej i w dalsze miejsca :)

Zawsze bądź sobą!
Pamiętaj, żeby robić to, co TY uważasz za słuszne. Nie bój się mówić "nie". Nie rób czegoś "na pokaz" i nie naśladuj innych. "Bądź sobą. Pozostali są już zajęci".


Myśl pozytywnie!
Nie rozmyślaj nad tym, "co by było gdybym zrobił coś inaczej albo lepiej...?". W zamian pomyśl, co możesz zrobić, jakie masz możliwości. Otaczaj się ludźmi, którzy sprawiają, że jesteś szczęśliwy i masz pewność, że możesz na nich liczyć w każdej sytuacji. A w krytycznych momentach zamiast się bardzo denerwować i stresować, przystopuj i weź kilka głębokich wdechów (sprawdzone! ;))


Twórz i zapisuj wspomnienia!
Rób dużo zdjęć, zachowuj wszystkie bilety, kupuj pocztówki, przezwyciężaj swoje lęki i dokumentuj je, zrób słoik wspomnień itd. Załóż dziennik lub album na zdjęcia, w których będziesz to wszystko przechowywać. Dzięki temu w przyszłości będziesz mógł spojrzeć, co udało ci się zrobić w swoim wspaniałym życiu.Znajdź czas na odpoczynek!
Wygospodaruj 15-30 minut każdego dnia na relaks. Odłóż telefon czy tablet na bok, poczytaj książkę, poćwicz jogę, zdrzemnij się albo wyjdź na spacer. Po stresującym dniu taki "restart" przyda się każdemu.


I co najważniejsze: dużo się uśmiechaj!
Śmiech to samo zdrowie i potrafi poprawić nastrój w kilkanaście sekund. Dlatego śmiej się ile tylko możesz i uśmiechaj się do nieznajomych, których mijasz na ulicy. Może okaże się, ze Twój uśmiech zmienił czyjś dzień z okropnego na "nie taki zły" ;)


Mam nadzieję, że spodobał Wam się ten post. Chcecie więcej takich notek? Dajcie znać w komentarzach ;)

Do napisania, Karolina x

You Might Also Like

0 komentarze

Like me on Facebook

Tumblr

Subscribe